Dünya ikinci sporcularımız çiçeklerle karşılandı

Dünya ikinci sporcularımız çiçeklerle karşılandı

Trampolin Cimnastik Gençler Dünya Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanan milli sporcular Samsunlu Tuba Bade Şahin ve Çankırılı Ada Kanat’ı, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Feyzullah Dereci Çarşamba Havalimanı’nda karşılayarak tebrik etti

SAMSUNLU SPORCUMUZ GÜMÜŞ MADALYA KAZANDI

İngiltere’nin Birmingham kentinde 16-19 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Trampolin Cimnastik Gençler Dünya Şampiyonası’nda milli sporcular Samsunlu Tuba Bade Şahin ve Çankırılı Ada Kanat, kadınlar senkronda senkronda 44.030 puanla dünya ikincisi oldu. Ayrıca Samsunlu milli sporcumuz Tuba Bade Şahin, Trampolin Cimnastik Dünya Yaş Grupları Şampiyonası'nda 50.790 puanla ikinci olarak gümüş madalya kazandı. Samsunlu diğer milli sporcumuz Havva Esin Ergün ise ülkemizi 15-16 yaş gençler kategorisine temsil etti.

ÇİÇEKLERLE KARŞILANDILAR

Başarılı sporcularımızı Çarşamba Havalimanı’nda Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Feyzullah Dereci, şube müdürlerimiz ve ilçe müdürlerimiz karşıladı. Çiçeklerle karşılanan sporcuları tebrik eden İl Müdürümüz Feyzullah Dereci, “Trampolin Cimnastik tarihimizde ilk kez Gençler Dünya Şampiyonası Senkron Kadınlarda gümüş madalya kazanan Samsunlu Milli Sporcumuz Tuba Bade Şahin ve antrenörleri Rıfat Çağdaş Keskür ile Zeyno Ünal Keskür’ü tebrik ediyorum. Gurur duyduk” diye konuştu.


 

Paylaş